مقررات خوابگاهی دانشگاه علم و صنعت ایران

  1- دانشجو مسئول حفظ و نگهداری اموال شخصی و یا دولتی که تحویل گرفته است می­باشد و مدیریت خوابگاه در این رابطه هیچگونه مسئولیتی ندارد.


۲- دانشجویان حق تعویض و جابجایی و یا واگذاری محل و اموال دولتی در اختیار خود به دیگران را ندارند. در صورت عدم رعایت برابر مقررات رفتار خواهد شد.


۳- ساعات ورود و خروج در ایام تحصیلی و روزهای تعطیلی در فصول مختلف از طریق مدیریت امور خوابگاه ها تعیین و اعلام می­گردد.


۴- هر یک از آشنایان و یا بستگان دانشجو که به عنوان مهمان مراجعه فرمایند پس از شناسایی و تکمیل فرم ورودی به همراه میزبان می­توانند وارد خوابگاه شوند.


۵- نگهداری و استفاده از ابزار آلات غیرقانونی در خوابگاهها ممنوع است.


۶- دانشجو موظف است هنگام خروج از خوابگاه وسایل الکتریکی اتاق خود را کاملاً خاموش کند.


۷- در صورتی که در امورتاسیساتی اتاقهای مسکونی خوابگاه و اماکن عمومی ساختمان نظیر حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه از قبیل مشکلات برقی، انشعابات آب و گاز و … خللی پیش آید و نیاز به تعمیر یا تعویض و جابجایی داشته باشند دانشجویان ساکن موظفند مراتب را کتباً به مسئول خوابگاه اطلاع دهند تا بررسی و اقدام لازم به عمل آید مسئولیت عدم اطلاع موارد فوق و یا دخالت مستقیم در اینگونه امور که موجب ضایعات احتمالی جانی و مالی بشود به عهده دانشجویان آن محل می باشد.


۸- انتشار هرگونه اعلامیه و نوشتن شعارهای مغایر با اصول و موازین جمهوری اسلامی و شرع مقدس اسلام موجب اخراج از خوابگاه و تعقیب قانونی می­گردد.


۹- برای ورود به خوابگاه دانشجو باید برچسب ورود به خوابگاه را به نگهبانی ارائه دهد.


۱۰- اعلام ورود و خروج دانشجویان دختر طی ثبت در دفترچه مربوطه در دفتر سرپرستی خوابگاه انجام می شود .


۱۱- اگر در هر زمان و به هر دلیل دانشجو از ادامه سکونت در خوابگاه منصرف شود ( اخراج، فارغ التحصلی، ترک تحصیل، میهمان به دانشگاههای دیگر، مرخصی تحصیلی و … ) لازم است ظرف مدت ۴۸ ساعت برگه تخلیه از مسئول خوابگاه دریافت نماید و آن را به مدیریت اداره امور خوابگاه ها تحویل دهد در غیر این صورت کل مدت جزء سنوات خوابگاهی وی محسوب خواهد شد و وسایل صورتجلسه و به انبار مرکزی خوابگاه منتقل می شود.


۱۲- از ساعات ۲۲ تا ۶ بامداد در خوابگاه سکوت عمومی اعلام می شود و در این ساعات ساکنین خوابگاه و مسئولین ملزم به رعایت سکوت و آرامش خواهند بود.


۱۳- به منظور جلوگیری از هر گونه پیش آمد ناگوار سرپرست خوابگاه مجاز است با استفاده از کلیدهای اضافی اتاقها که در اختیار دفتر سرپرستی خوابگاه می­باشد در مواقع ضروری به اتاقهای خوابگاه مراجعه و سرکشی نماید و دانشجویان موظفند در این رابطه همکاری لازم به عمل آورند.


۱۴- چنانچه مشخص گردد که دانشجو در مورد خود اطلاعات نادرست داده است ضمن معرفی به کمیته انضباطی دانشجویان سکونت وی لغو و جریمه مدت سکونت با احتساب ۵ برابر هزینه سکونت در خوابگاه دریافت خواهد شد.


۱۵- تردد در محوطه و مکانهای عمومی خوابگاهها با پوشش نامناسب ممنوع است.


۱۶- دانشجویان موظف می­باشند قبل از ورود به خوابگاه در صورت داشتن لوازم برقی و اموالی فهرست اجناس خود را به انتظامات ارائه و برگه اموال دریافت نمایند در صورت عدم دریافت برگه اموال از خروج اجناس جلوگیری به عمل خواهد آمد.


۱۷- دانشجو بعد از انقضاء مهلت مقرر در ماده ۳ آیین اداره خوابگاههای دانشجویی یا بعد از فراغت از تحصیل، انصراف و اخراج از محل تحصیل حق استفاده از خوابگاه را ندارد.


۱۸- در صورت تأخیر دانشجو موظف است مدارک لازم مبنی برموجه بودن تأخیر خود را به مسئول خوابگاه ارائه نماید.


۱۹- دانشجویی که ماهیانه بیش از سه مورد تاخیر یا غیبت غیر موجه داشته باشند برابر مقررات انضباطی برخورد و نهایتاً از خوابگاه محروم خواهد شد.


۲۰- کلیه دانشجویان در طول تعطیلات تابستان موظف به تخلیه خوابگاهها هستند و دانشگاه هیچ گونه تعهدی مبنی بر ارائه خوابگاه در تابستان ندارد.


۲۱- دانشجویان برای پذیرش مهمان باید مطابق با مقررات مصوب مدیریت امور خوابگاه ها اقدام نمایند .

 

  نحوه پرداخت اجاره بها :

۱- با توجه به دستورالعمل صادره از صندوق رفاه دانشجویان کلیه دانشجویان در شروع هر ترم و قبل از ورود به خوابگاه ملزم به پرداخت اجاره­بهای تعیین شده به صورت نقدی با تخفیف ۲۰% به حساب صندوق رفاه دانشجویان می باشند.

۲- دانشجو ملزم است سنوات استفاده از خوابگاه اعلام شده از طرف صندوق رفاه دانشجویان را که برای دانشجویان کارشناسی و دکتری ۸ نیمسال و برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۴ نیمسال از بدو ورود است را رعایت نماید. به تمامی دانشجویان گرامی توصیه می­شود به گونه­ای برنامه­ریزی نمایند که در دوره زمانی تحصیل خود را به پایان برسانند. همچنین براساس دستورالعمل صادره از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری تداوم سکونت دانشجویان بیش از حد مجاز در خوابگاه مشمول پرداخت جریمه خواهد شد که توسط وزارت علوم تعیین می گردد .

۳- دانشجویان بهره مند از خوابگاه دانشجویی متعهد می باشند که پس از قطع یا فراغت از تحصیل، اتمام سنوات مجاز سکونت خوابگاه را تخلیه نمایند در غیر اینصورت از زمان استنکاف موظف به پرداخت ده برابر اجاره بهای خوابگاه مورد استفاده به صورت نقدی و یکجا خواهند بود.

 

 اهم وظایف دانشجو در زمان سکونت در خوابگاه :

۱- رعایت قوانین و مقررات عمومی، اخلاقی و انضباطی خوابگاه

۲- حفاظت از اموال شخصی و اهتمام در حفظ و نگهداری اموال دانشگاه

۳- رعایت شئونات اسلامی و نظم و انضباط و شعائر دانشجویی

۴- عدم ایجاد مزاحمت و سر و صدا در خوابگاه و احترام به حقوق دیگران

۵- استفاده صحیح از امکانات خوابگاه

۶- همکاری نزدیک و صمیمانه با مسئولین خوابگاه

۷- تأمین لوازم شخصی، پتو، ملحفه، بالش، تشک و …

۸- تخلیه خوابگاه بر اساس اعلام مدیریت امور خوابگاه ها در مهلت تعیین شده ، دریافت برگه تخلیه از خوابگاه و تحویل آن به اداره امور خوابگاه ها .

۹- نظافت اتاقهای خوابگاه و رعایت بهداشت عمومی به عهده ساکنین است.

۱۰- استعمال دخانیات در خوابگاه ممنوع است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید