هم اتاقی خوابگاهی ، دوست یا آشنا

دیدگاه های مختلف در مورد هم اتاقی ها

اگر از بیشتر افرادی که برای یک مدت کوتاه یا طولانی در خوابگاهه زندگی کرده اند، در مورد خاطرات زندگی دوران دانشجویی آن ها سوال  شود، بدون شک در لحظه اول به یاد یک یا چند تن از هم اتاقی های خود خواهند افتاد و حداقل یک خاطره جالب و به یادماندنی از این افراد ذکر خواهند کرد. هم اتاقی ها به عنوان اولین گروهی که ساکنین خوابگاه با آن ها روبه رو می شوند، تأثیر بسیاری بر داشتن دیدگاه های متفاوت در رابطه با اقامت در خوابگاه های دانشجویی کارمندی خواهند شد. ممکن است برای آن دسته از ساکنینی که به مدت کوتاه قصد اقامت در یک خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون دانشجویی کارمندی دخترانه یا پسرانه را دارند، مسئله داشتن هم اتاقی خوب چندان مهم نباشد، اما برای دانشجویان و کارمندان متقاضی خوابگاه که برای چندین ماه یا چند سال مجبور به استفاده از خوابگاه می باشند، دارای اهمیت ویژه است.

هم اتاقی، دوست یا آشنا

یک هم اتاقی می تواند بهترین و نزدیکترین دوست باشد، همچنین یک هم اتاقی می تواند تنها یک آشنا باشد که در طول روز چند احوالپرسی ساده بین شما و او رد و بدل خواهد شد. در صورت داشتن هم اتاقی هایی که در حد آشنایی با آن ها تعامل دارید، خوابگاه نمی تواند نقش منزل دوم را برای شما ایفا کند. هرچند که کنار آمدن با یک هم اتاقی خنثی، بدون شک بهتر از تحمل کردن یک هم اتاقی بد خواهد بود. اما به هر حال دامنه انتخاب شما برای یافتن یک هم اتاقی خوب که بتواند دوست و همدم شما در روزهای اقامت در خوابگاه ها، اقامتگاه ها وپانسیون های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه باشد، گسترده است.

مسئله داشتن هم اتاقی خوب برای متقاضیان خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه در سال اول اقامت موضوع مهمی است. زیرا یافتن افرادی که دارای شرایط مشابهی هستند، می تواند بر تسکین دلتنگی های ناشی از دوری از خانواده، داشتن فضای محدود یک اتاق برای چندین نفر، استفاده از حمام های مشترک و… اثرگذار باشد. حداقل امر این است که فرد تازه وارد به خوابگاه، خود را تنها نمی یابد و همین امر موجب می شود آسان تر با شرایط جدید زندگی در پانسیون ها و خوابگاه های پسرانه و دخترانه کنار بیاید.

بهترین پیشنهاد برای داشتن یک هم اتاقی خوب این است که از تغییر دادن شرایط فعلی خود هراسی نداشته باشید. زمانی که در ابتدای ترم به صورت راندوم در اتاقی ساکن شده اید که با هیچکدام از دیگر ساکنین اتاق راحت نیستید، برای تغییر اتاق خود اقدام کنید. داشتن یک هم اتاق خوب گاهی مسلزم تلاش برای یافتن آن است. ارزش امتحان کردن چند اتاق برای پایان دادن به این جست و جو را زمانی متوجه خواهید شد که به هدف برسید. زیرا زمانی که غروب با خستگی زیاد قصد بازگشت به خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه خود را دارید، مطمئن خواهید بود که حداقل یک نفر منتظر شماست و تنها در این حالت است که خوابگاه می تواند خانه دوم شما تلقی شود.

بعد از پشت سرگذاشتن ماه های اول اقامت در پانسیون، اقامتگاه یا خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه، هرکدام از ساکنین خوابگاه در مورد داشتن یک هم اتاقی خوب، صاحب نظر خواهند بود. کسب تجربه در ترم های اول اقامت باعث به وجود آوردن نظریه های مختلفی خواهد شد که در طی آن ها مزیت ها و آسیب هایی که افراد در روزهای نخست اقامت در خوابگاه با آن روبه رو شده اند را دسته بندی می کند.

به طور کلی هرکدام از این تجربیات و دسته بندی ها می تواند کمکی برای ساکنین جدید خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه باشد.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید