بهترین منابع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس شامل ۴ بخش Reading ، Listening ، Writing و Speaking است. برای مطالعه جهت شرکت در آزمون آیلتس باید توجه داشت که به هر ۴ بخش به اندازه کافی پرداخته شود.

منابع زیادی برای مطالعه Self Study برای آمادگی آزمون آیلتس وجود دارد. اما انتخاب این منابع بستگی به سطح و نحوه برقراری ارتباط فرد با کتاب دارد. به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی چندین منبع مفید جهت شرکت در آزمون آیلتس می پردازیم. شما می توانید این کتاب ها را دانلود کرده و از بین اینها بهترین منبع را برای خود انتخاب نمایید.

کتاب The official Cambridge Guide to IELTS

The official Cambridge Guide to IELTS

طبق نظرسنجی ها یکی از بهترین منابع آمادگی برای آزمون آیلتس کتاب The official Cambridge Guide to IELTS است. این کتاب تمام نیاز یک زبان آموز برای شرکت در آزمون آیلتس را برطرف می کند. این کتاب خود منبع سایر کتاب های آیلتس است. اگر این کتاب را به دقت و به طور کامل مطالعه کنید می تواند تمام نیازهای شما را برای کسب نمره خوب در آزمون آیلتس برطرف کند. برای استفاده از The official Cambridge Guide to IELTS هم می توانید کتاب آن را مطالعه فرمایید و هم می توانید اپلیکیشن آن را بر روی گوشی خود نصب کرده و از آموزش های این اپلیکیشن فوق العاده استفاده نمایید.

بخش های مختلف کتاب Cambridge Guide to IELT شامل موارد زیر است:

بخش ریدینگ: شامل انواع سوال و نکات لازم برای ریدینگ آیلتس (۸ فصل)

بخش لیسنینگ: شامل انواع سوال و نکات بخش لیسنینگ آیلتس (۸ فصل)

بخش اسپیکینگ: شامل آموزش اسپیکینگ آیلتس (۴ فصل)

بخش رایتینگ: شامل آموزش نکات رایتینگ آکادمیک و جنرال (۸ فصل)

بخش تمرین: شامل نمونه سوالات آزمون آیلتس

 

کتاب Complete IELTS

Complete IELTS

کتاب Complete IELTS را می توان به عنوان به روزترین کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس معرفی کرد. این کتاب در هر یک از درس های خود روی هر چهار مهارت خواندن شنیدن نوشتن و حرف زدن کار می کند. تکنیک های به کار برده شده در دروس این کتاب می تواند به شما کمک کند تا نمره ی بالایی در آزمون آیلتس دریافت کنید. بنابراین اگر به اندازه کافی برای آمادگی آزمون آیلتس فرصت دارید حتما این کتاب را مطالعه کنید. این کتاب در سه سطح ارائه شده است که با توجه به دانش فعلی خود از زبان انگلیسی، مناسب ترین آنها را برای خود انتخاب می کنید. سطوح کتاب Complete IELTS عبارتند از:

• Complete IELTS Bands 4-5: شامل ۱۰ درس برای زبان آموزان سطح B1

• Complete IELTS Bands 5-6.5: شامل ۸ درس برای زبان اموزان سطح B2

• Complete IELTS Bands 6.5-7.5: شامل ۸ درس برای زبان آموزان سطح C1

 

کتاب New insight into IELTS

New insight into IELTS

اگر فرصت کمی برای مطالعه جهت شرکت در آزمون آیلتس را دارید، ما کتاب New insight into IELTS را به شما پیشنهاد می کنیم. این کتاب به طور کلی شامل ۴ درس است که در طی این ۴ درس علاوه بر آموزش نکات و تکنیک های مربوط به آزمون آیلتس، نکات کاربردی دیگری نیز در ستون های آبی کنار صفحات به شما آموزش خواهد داد. دروس این کتاب هر کدام شامل سه بخش است. در بخش اول قسمت های مختلف آیلتس را بررسی می کند و به توضیح آن می پردازد. بخش دوم شامل تکنیک ها و استراتژی های پاسخ به قسمتی است که در بخش اول معرفی کرده است. بخش سوم نیز به تمرین ها و نمونه سوالاتی از قسمت مربوطه در آزمون آیلتس اختصاص دارد.

 

کتاب Cambridge Objective IELTS

Cambridge Objective IELTS

یکی دیگر از منابع بسیار خوب برای آمادگی برای آزمون آیلتس، کتاب Cambridge Objective IELTS است. این کتاب شامل ۲۰ درس است که هر درس به موضوعی خاص پرداخته است. در تمام دروس این کتاب، به هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و حرف زدن پرداخته می شود و می توان گفت که منبع کاملی برای مطالعه آزمون آیلتس به شمار می آید.

یکی از ویژگی های خوب این کتاب آن است که لغت و نکات گرامری را با جزئیات آموزش می دهد. این کتاب در دو سطح Intermediate و Advanced ارائه شده است. برای دریافت نمره بالای ۷ بهتر است سطح advanced این کتاب را مطالعه فرمایید. البته برای مطالعه این کتاب باید سطح فعلی زبان شما در حد خوب باشد.

منابع آموزش لغات آزمون آیلتس

کتاب Cambridge English Vocabulary for IELTS

Cambridge English Vocabulary for IELTS

 

این کتاب یکی از بهترین منابع برای یادگیری لغات پرکاربرد زبان انگلیسی برای آزمون آیلتس است. همانطور که می دانید داشتن دایره لغات بزرگ در هنگام آزمون دادن می تواند در دریافت نمره بالا در آیلتس به شما کمک بسیاری بکند. به همین دلیل توضیه می کنیم از مطالعه این کتاب غافل نشوید.

کتاب Cambridge English Vocabulary for IELTS در دو سطح مبتدی (intermediate) و پیشرفته (advanced) ارائه شده است. اگر جزو افرادی هستید که فکر میکنید هم اکنون دایره واژگان خوبی دارید بهتر است سطح advanced را مطالعه فرمایید و در صورتی که نیاز به یادگیری لغات از پایه دارید، سطح intermediate برای شما مناسب تر است.

کتاب Collins Vocabulary for IELTS

Collins Vocabulary for IELTS

 

از دیگر منابع مفید برای بزرگتر کردن دایره واژگان زبان انگلیسی کتاب Collins Vocabulary for IELTS است. این کتاب با توجه به رویکرد آزمون آیلتس به آموزش لغت به زبان آموز می پردازد. کتاب Collins Vocabulary for IELTS دارای ۲۰ درس است که در هر یک با توجه به یکی از مهارت های چهارگانه آزمون آیلتس به آموزش لغات پرکاربرد و لازم می پردازد.

 

منابع آموزش گرامر آزمون آیلتس

کتاب Cambridge grammar for IELTS

Cambridge grammar for IELTS

بی شک یکی از موارد مهم در دریافت نمره خوب در آزمون آیلتس، گرامر قوی است. کتاب Cambridge grammar for IELTS یکی از بهترین منابع self study گرامر آزمون آیلتس به شمار می رود. این کتاب دارای ۲۵ فصل است که در هر کدام نکاتی در مورد گرامر زبان انگلیسی می آموزید. پیش از هر درس یک آزمون ورودی وجود دارد که می توانید با این آزمون سطح علم خود از گرامر را سنجیده و سپس شروع به خواندن درس کنید. در طول دروس ساختارهای گرامر به صورت کاربردی و با مثال هایی بسیار خوب آموزش داده می شود تا به طور کامل درک شود. در صورت مطالعه دقیق این کتاب می توانید رویکرد مناسبی در آزمون آیلتس داشته باشید.

کتاب Collins Grammar for IELTS

Collins Grammar for IELTS

کتاب Collins Grammar for IELTS پر از تمرینات و نمونه سوالات آزمون آیلتس است. تاکید سوالات این کتاب بیشتر در زمینه گرامر زبان انگلیسی است. کتاب Collins Grammar for IELTS شامل ۲۰ موضوع است که در هر درس با توجه به مهارت های چهارگانه مورد نیاز در آزمون آیلتس به آموزش گرامر می پردازد. در صورتی که نیاز به دریافت نمره بالا در آزمون آیلتس دارید توصیه می کنیم حتما این کتاب را مطالعه فرمایید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید